HACAMAT
İrtibat Tel:
+90
+90

Hz. Peygamber (s.a.s) şöyle buyurmuştur: “Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır. (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır)”

(Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3)

HACAMAT CİHAZININ AVANTAJLARI

 1. BAYANLAR DAHİL SAÇ KESİLMESİNE SON VERİR.
 2. SAĞLIKSIZ JÖLE KULLANILMAZ (DERİ BÜTÜNLÜĞÜ BOZULMUŞ DOKUDAN JÖLE EMİLİR).
 3. MASAJ UYGULAMASINA FIRSAT VERİR.
 4. KUPALARIN VAKUM GÜCÜNÜ STANDART DÜZEYLERDE GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ İÇİN HACAMAT TERAPİSİNDEN DAHA KISA SÜREDE SONUÇ ALINIR VE AŞIRI UYGULANAN VAKUM NEDENİ İLE OLUŞAN PROBLEMLER YAŞANMAZ.
 5. KAN SIZINTISI YAŞAMAZSINIZ.
 6. YARA İZİ BIRAKMAZ.

HACAMATTAN ÖNCE

 1. AÇ OLUNACAK.
 2. BİR GÜN ÖNCEDEN CiNSEL iLiŞKi BIRAKILMALI.
 3. BEDEN iSTiRAHATLI OLACAK.
 4. BAL ŞERBETi iÇiLEBiLiR.

HACAMATTAN SONRA

 1. İKİ GÜN TUZLU VE HAYVANSAL GIDALAR TÜKETiLMEYECEK.
 2. ÜÇ GÜN CiMA(CiNSEL iLiŞKi) YAPILMAYACAK.
 3. O GÜN BEDEN iSTiRAHAT ETTiRiLECEK, SICAK BANYO YAPILMAYACAK.
 4. HACAMATTAN SONRA UYUNMAYACAK.
 5. EKŞi GIDALAR TÜKETiLMEYECEK.
 6. FAZLA SU TÜKETiLMEYECEK.
 7. BAL ŞERBETi VEYA ÜZÜM SiRKESi iÇiLECEK.BAYANLAR DAHİL SAÇ KESİLMESİNE SON VERİR.

Hacamatın Başlıca Faydaları

Kan dolaşımı kılcal dolaşım  bütün vücudu, organları ve dokuları sarar, dolaşımdaki pıhtı, tortu ve toksinler kupanın altına toplanır. Kupa altındaki gerginlik emme basıncı fazla olursa o bölgede kan dolaşımı azalır. Tıbbi hacamatın faydalı hale gelmesi için vakumlama basınç ayarı kişiye uygun halde ve dozda yapılmalıdır, aksi taktirde ya faydaları azalır ya da bağ dokusu hasara uğrar. Doğru yapılan uygulama kasların esnek hareket etmesini sağlar, bağışıklığı güçlendirir ve kişiyi gençleştirici etki sağlar.

Hacamatın en büyük ve bana göre en önemli faydası hastalık önleyici tedavi olarak tıp dünyasında kullanılmaya başlamasıdır. Sağlık bakanlığı gözetiminde üniversitelerde doktorlara verilen hacamat eğitimlerine ilginin artmasının en önemli sebebi budur. Tıbbi hacamat çok iyi bir önleyicidir. Son zamanlarda sporcuların ilgi göstermesinin sebebi hacamatın kaslar üzerindeki güçlendirici, besleyici, yenileyici ve esnekliği artırıcı etkileridir.

Hz. Peygamber (s.a.s)  şöyle buyurmuştur: “Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır. (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır)”

(Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3)

HACAMATLA ALINAN  KANININ ANALIZI

Hacamat sonrası alınan kan örneklerini analiz ettiğimizde  bunun kanla hiçbir ilgisi olmadığını içinde ağır Metallar, toksik maddeler, katılaşmış yağ ve protein molekülleri ve de yüksek miktarda glikoz bulunduğunu  gözlemledik. 30 Yıl ellerinizi yıkamadığınızı ya da dişlerinizi fırçalamadığınızı düşünsenize. Bu da onun gibi bir şey. Kirli kan damarlarda balçık gibi birikiyor ve tıkanıklıklara yol açıyor. Arabamızın yağını hiç değiştirmeden yıllarca binmemiz nasıl mümkün değilse, damarlarımızda biriken çamura benzeyen toksinlerinde dışarı atılması  hayati önem taşımaktadır;

Hacamat ile ölmüş hücreler, genetik olarak değişmiş hücreler, Kılcal damarlarda bulunan tıkanıklıklar ve toksinler mekanik olarak atılıyor. İnsanlar ben damardan kan aldırsam olmaz mı diyorlar. Kesinlikle aynı şeyler değil, çünkü hacamat ile kan aldırılmıyor. Toksinler, zararlı meddeler tıkanıklıklar alınıyor.

 

Hacamat derinin bir neşter yardımıyla çizilip ağzı geniş olan bir bardak, boynuz ya da şişe gibi aparat ile oluşturulan emme gücüyle kanın çekilmesi şeklinde yapılır. Çay bardağı ve yakılan bir pamuk ile aynı emici basınç gücü de oluşturulabilir. Geleneksel olarak ağrı, sızı veya hastalık olan organa yakın yerlere yapılır. İlk seferde üst sırt bölgesindeki bazı noktalara yapılması tavsiye edilir, kafa’ya yapılması tavsiye edilmez.

Tamamen steril ortamlarda yapılan Hacamat’ı aşağıda güvenle yaptırabileceğiniz İbrahim Bey’e ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz.

Stres ve gerginlik olduğu dönemlerde Sempatik sinir sisteminin ve bir dizi kimyasal olayların tetiklenmesiyle iskelet kaslarında kasılma, damarlarda kasılma sonucu daralma, adrenalin etkisiyle kalp krizi riskleri artar. Hacamat Tedavisi stres ve gerginlikte oluşan hareket kısıtlılığını önler. Vücudu rahatlatır ve esnetir. Ancak hacamatı bağ dokusuna zarar vermeden yapmak gerekir. Stres ve sinirlilik yani anksiyete hacamat tedavisinden çok olumlu etkilenir. Kasların kasılması ile olan ağrıları Oldukça hafifletir. Bağışıklığı güçlendiren hacamat etkisi anti aging denen gençleştirmeyle kişinin stresini alır. Cam kupa ve ateşle yapılan hacamat tedavisi kas ve ciltte yumuşamaya sebep olur. Bu da kan akımını artırarak bölgenin bol bol beslenmesini ve yenilenmesini sağlar bunun sonucunda iyileşmeler yakından görülür.

Kliniğimize başvuran profesyonel sporcular hacamatın enerji veren etkisinden oldukça memnun olduklarını ifade etmektedirler.

HACAMATIN GENEL ETKİLERİ

 1. Ağrı kesici etki sağlar.
  Araştırmalarda tıbbi hacamatın ağrıları hafifletmede çok etkili olduğu tespit edilmiştir. Kanser ağrısı bile hafiflemektedir. Ağrı yapan kimyasalın kandan temizlenmesi, bölge kanlanması , bölgeye uygulanan negatif basınçla ağrı kesici etki sağlanır. Akupunktur meridyenleri boyunca yapılan tıbbi hacamat ağrıların en aza inmesinde çok etkilidir.
 2. Allerji ve Öksürüğü hafifletir.
  Vücutta biriken allerjenler hacamatla atıldığı için. ödem oluşumu önlenir, lenf ve kan drenajı kolaylaşır. bunların sonucu bağışıklık güçlenir ve akciğer ödemi önlendiği için kronik öksürüklerde oldukça azalma olur.
 3. Vücudu Gevşemeye teşvik eder.
  Hızlı tempolu dünyamızda, Özellikle kronik stres, kaygı ve depresyon gibi zihinsel sağlık sorunlarına yol açabileceğinden, gevşeme için zaman ayırmamız son derece önemlidir. Geleneksel Tıbbın en önemli dalı olan hacamat derin doku masajı sağladığı için vücutta önemli rahatlama sağlar ve gevşemeyi teşvik eder.
 4. Hastalık ve toksinlerin vücudun sirkülasyonunu zayıflattığı anlarda, biriken toksinler dokularda çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir. Kanın çökelti oluşturması, doku beslenmesini bozarak nekroz oluşumuna sebep olur. Zarar gören bölgede toksinler, ölü hücreler ve diğer artıklar birikir. Hacamat bu birikenlerin doğal olarak dışarı atılmasını sağlar.
 5. Hacamat doku iyileşmesini uyandırarak doku yenilenmesini ve yaraların daha hızlı iyileşmesine olanak sağlar. Çok fazla iltihaplanma, vücutta sağlık endişelerine neden olabileceğini biliyor olsak da, küçük bir iltihaplanma iyi bir şeydir. Vücut için uyarıdır. Vücudun savunma mekanizmasının bir parçası olarak, hastalıkların ve yaralanmaların iyileşme sürecini hızlandırmak için çalışır. Tıbbi hacamat etkilenen bölgeye kan çekmeye çalışır ve iyileşmeye yardımcı olmak için yeni kan damarlarının oluşmasını sağlar. Rejenerasyon ve Revaskülerizasyon ile doku iyileşmesi sağlanır.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İrtibat Tel:
+90

Eyyüb Yılmaz - DoktorTakvimi.com
Beslenerek İyileş Kitabı